תיקון תריסים

ראשית כל, אפשר לעשות חלוקה פנימית ל-3 סוגי תקלות מרכזיות שנחשבות לתקלות הכי שכיחות המצריכות תיקון תריסים חשמליים. התקלה הראשונה היא בעיה פנימית במנוע. גם במקרים בהם המנוע עדיין פעיל אך לא מעלה / מוריד את התריס נדרש לפנות לשירותי תיקון על מנת להחליף את המנוע המפעיל את התריס. מומחים לתריסים ממליצים לקנות מראש מנוע איכותי המותאם למשקל התריסים, ובכך להבטיח פעילות תקינה לשנים. באופן כללי יש סיכוי גבוה יותר שיידרש תיקון תריסים חשמליים למנועים סינים לא איכותיים מאשר למותגים מעולים כמו Somfy.

 

סוג התקלות השני הוא קריעה של חבל התריס. מדובר בסוג תקלות שמתוקנות מהר וכן זולות יותר באופן יחסי להחלפת מנוע. תיקון תריסים חשמליים המתמקד בהחלפת חבל התריס שנעשה בידי בעל מקצוע מיומן יסתיים תוך חצי שעה לכל היותר. גם כשמבצעים תיקון תריס רגיל תקלה זו מתרחשת, והפתרון הוא החלפת חבל התריס בדומה למה שמוצע ללקוחות המחזיקים תריסים חשמליים.

תיקון תריסים חשמליים - למקצוענים בלבד!

סוג תקלה שלישי הוא נתק בין השלבים השונים של התריס החשמלי, מדובר בתקלה מאוד נפוצה שכל מומחה המבצע תיקון תריסים חשמליים יודע לפתור. כשמתרחש נתק בלי שלבי התריס אז משקל כבד נופל על התריסים התחתונים. הפתרון לבעיה איננו מסובך, אך חשוב מאוד לזכור לוודא שבוצע כיול מחדש למנוע, פעולה זו איננה כרוכה בתשלום אך היא מאוד חשובה כדי לוודא תקינות מלאה של המנגנון.

 

פרט למקרים בהם נדרש תיקון תריס חשמלי יש גם תקלות העשויות להתרחש בתריסים רגילים. בתריסים מהסוג הרגיל, התקלות הן לרוב מאוד פשוטות לתיקון ולא מצריכות חלקי חילוף יקרים, לכן תיקון תריסים רגילים יהיה תמיד זול יותר מאשר תיקון תריסים חשמליים. יש תקלות שאפשר למנוע בשמירה נכונה על התריסים החשמליים, לכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כדי למנוע תקלות עתידיות.